Otse põhisisu juurde

Ansambel Kruiis

Ansambel Kruiis alustas oma aktiivset tegevust 2017 a. jaanuarist, nende põhikoosseisus on neli liiget, kes kõik on olnud varem tegevad erinevates muusikakollektiivides ja omavad pikaajalist lavakogemust.

ansambel-kruiis-ajalugu-backstory
Ansambel Kruiis


Kruiis on nii tantsu kui ka kontsertbänd. Ansamblis on lauljate ja instrumentalistidena tegevad Ervin Lillepea, Karvin Lillepea, Kristiina Lillepea ja Mai Einama. Lisaks pillimängule tuleb koosseis edukalt toime ka peojuhtimisega: nii pulma- kui ka juubelipidudega. Lisaks saab peoõhtule tellida ka humoorikaid vahepalu esitava noore näitleja Kadri Ainsalu ning juba suurt tunnustust pälvinud noorte võistlustantsupaari.

Tellimiste osas on võimalus tellida ka lasteetendusi. Lastele pakub toredaid, humoristlikke ja õpetlikke teatrietendusi Ervin Lillepea lasteteatri trupp nimega "Onu Ervini Lasteteater."

Ansambli Kruiis liikmed on lavakogemust saanud juba varem tegutsenud ja erinevatel aegadel tuntust pälvinud ansamblites:
  • Ervin Lillepea ansamblites "Raster" ja "Defitsiit"
  • Kustas Kikerpuu ansamblis "Levimo"
  • Karvin Lillepea (öökpillide mängija) ansamblites "Supernova" ja "Sky Line"
  • Mai Einama (laulja ja süntesaatori mängija) ansamblis "Svips"
Kõige kauem on Eestimaa lavalaudu tallanud vanameister Ervin Lillepea. Tema 45 aastane lavakogemus on tõepoolest lausa aukartust äratav ja lauljana on Ervin endiselt suurepärases vormis. Tema mitmekülgsest artistikarjäärist võiks kirjutada päris paksu raamatu. Lõpetanud 1982. aastal Eesti Riikliku Filharmoonia Estraadistuudio laulu erialal on Ervin Lillepea aastate jooksul lava jäganud paljude tuntud ja armastatud lauljate, näitlejatega ja teiste Žanrite esindajatega. Ervin on tegutsenud nii lauljana, managerina kui ka kultuurikorraldajana. Tal olnud arvukaid esinemisi nii suurematel kui väiksematel lavadel nii kodu – kui välismaal.

Ervin Lillepea on ka laulukirjutajana Eesti levimuusikasse oma jälje jätnud. Tema kui estraadilaulja populaarsus kulmineerus peamiselt möödunud sajandi 80-ndatel aastatel, mil ta pälvis enda kirjutatud lauludega publiku lemmiku tunnustuse mitmetel tolleaegsetel lauluvõistlustel: "Mehed, meri ja maa", "Valge daami lauluvõistlus" ning A. Oidi nimelisel lauluvõistlusel. Üks tema tuntumaid laule sellest ajastust on "Tule õeke." Rahvaseas on leidnud tuntust ka laulud: "Kokaraamat", "Roosid sulle", "Talupoja kalender", "Amore mio", "Mis saab hobust", "Tantsupopurrii" ja "Hällilaul"; ning paljud teised tema rikkalikust lauluvaramust pärit palad, sealhulgas 80-ndate lõpus kirjutatud kaks Isamaalist laulu "Sulle Eestimaa" ja "Luulet sinu süles."

2000 aastal võitis ta aga lauluvõistluse "Eesti Valsikuningas 2000" - seda nii lauljate kui heliloojate osas. Ervin Lillepea on kirjutanud muusikat ja laule mitmetele omaaegsetele estraadi- ja huumorietendustele ning samuti mitmeid lastelaule. Ansamblis Kruiis on ta laulja kes mängib ka kitarri.

2017 a. aprillist alates on ansambel Kruiis mänginud igal nädalavahetusel Eesti erinevates paikades ja peoõhtutel. Põhilisteks esinemiskohtadeks on olnud kultuurimajad, pubid, kõrtsid ja restoranid ning erapeod. Suviti lisaks veel ka vabaõhuüritused.

Ansambel Kruiis on osalenud Tallinna TV Saadates "Kas Tohib?" ja "Suvestuudio" ning ETV saates "Hommik Anuga."

Ansamblil on tegutsemisaastate vältel olnud mitmeid menukaid tantsulugusid nagu laul "Siis kui homme paistab päike," mille esitajaks ansambli klahvpilli ja löökpillide mängija ning laulja Karvin Lillepea. Nimetatud lugu on olnud ka "Kadi Raadio" 2017 a. edetabelis. Karvini esituses on populaarsust leidnud lisaks ka laulud "Igatsus" ja "Baarmen." Mai Einama esituses laulud "Õpeta mind", "Muinasjutu prints" ja "Jääb vaid armastus"; ning Kristiina Lillepea esituses lugu "Haarab kaasa." Kõige enam kuulajaid You Tube's ja ilmselt ka kõige rohkem peoõhtutel rahva poolt oodatud lugudest on laul "Kuninganna," mis on Ervin Lillepea esituses ning käib käsikäes looga "Tule, õeke!"

Ansamblil Kruiis on repertuaaris hulk omaloomingulisi laule. Autoriteks eelnevalt mainitud Ervin, Karvin ja Kristiina. Hetkel on ansambli populaarseim laul "Kuninganna," mis on vene päritoluga kaverdatud, hoogne, Stas Mihhailovi repertuaarist pärinev lugu millele on eesti keelsed sõnad kirjutanud Karvin Lillepea. Selle loo fenomen peitub ilmselt tema rütmis, lihtsas ja parajalt minoorse faktuuriga viisis ja kindlasti ka heas laulutekstis - sõnumis, mis jõuab inimeseni.

Kruiis on oma olemuselt perebänd: Isa Ervin, poeg Karvin, tütar Kristiina ja tihtipeale käib bändiga kaasas huumorit tegemas Ervini noorem võsu Kadri. Ansambli neljas liige, eestvedaja ja organisaator on aga Ervini õde Mai. Koosseis oma tantsulugudega üle Eestimaa rahvast rõõmustamas, osaledes erinevatel peoõhtutel ja kontsertidel. Nagu ansamblile endile meeldib öelda:
Kruiisime rõõmuga alati sinna, kuhu meid südamest oodatakse. Ja me olemegi juba teel!
Ansambliga Kruiis saate internetis ühendust nende kodulehel www.ansambelkruiis.ee või e-posti teel ansambelkruiis@gmail.com

Lisaks saate koosseisu toimetamistel silma peal hoida facebookis https://www.facebook.com/ansambel.kruiis ja kuulata nende lugusid youtubes https://www.youtube.com/channel/UCiElPS7yEJP6GtU6hXSLncA

Tellimused ja läbirääkimised on ansambli Kruiisi poolt oodatud telefoni numbritele:
5183410 ja 5230069
Meeldivat koostööd!

- M1Muusika meeskond.

Kommentaarid

M1Muusika enim loetud postitused

VIDEO: Tartus, Karete konsumi juures peeti kinni noor sõidukijuht kelle sõiduk pukseeriti!

Politsei toimetab kinnipeetuga Täna, kella kahe paiku Tartus, peeti Karete konsumi juures kinni noor sõidukijuht kelle sõiduk pukseeriti ja kodanik ise toimetati politsei autos minema. Video sündmuskohalt: Pealtnägijate sõnul oli kinnipeetu üritanud esialgu põgeneda, hiljem kahtlustati narkojoovet. Pealtnägija kommentaar: Õudne! UUENDUS: 30. märts, 2020 on täispikk lugu ka postimehes saadaval:  https://tv.postimees.ee/6937131/reporter-politsei-eest-jooksu-pannud-roolijoodik-kurtis-et-vanglas-on-vaga-raske-ja-paha Ootame lugeja kommentaare, kommenteerida saate artikli all:

POMMUUDIS: Muusikud hoiavad hinge kinni kuni viiruse hullus üle läheb!

Muusikud hoiavad hinge kinni kuni pandeemia üle saab. Muusikutel on teadagi raske aeg, sest suur osa nende leivast on pandeemia tõttu kõrvale jäänud. Sellisel raskel ajal tuleb hinge kinni hoida, et hästi läheks! Hinge tuleb kinni hoida mis võtab ka peast kinni hoidma sest olukord on tõesliselt kehva. Muusikud vajavad abi ja toetusi, sest kaua nad enam õhku kinni hoida ei suuda. Olen juba pea kaks kuud hinge kinni hoidnud.  - kurdab üks muusikutest. Sedasi jätkata on riskimäng ja seda teavad kõik, mitte ainult muusikud. Teisest küljest räägib üks muusikutest kuidas nägu läheb juba vaikselt krampi ja seda, et näos on ka nina tunneb ainult käega katsudes. Mõne jaoks on hinge kinn hoidmine kujunenud juba tavaliseks asjaks. Dj Heiki sõnul on lood juba ammu sellised: Jah, et mis siin salata olen pidanud juba pool oma elust hinge kinni hoidma. Teiste jaoks on aga see täiesti uus situatsioon. Arnold Oksmaa, pole varem pidanud sedasi hinge kinni hoidma, küll ei lange

POMM PIDU SODIAAGIS | Kuum Suvelõpusimman 2020 toob lavadele metsiku koosluse!

Tänavu 4. septembril korraldatakse Tartus, Baaris Sodiaak suur Suvelõpusimman, kuhu tulevad kokku kõik kurikuulsad Baari Sodiaak showmehed ! Kutsutud on ka ansambel ŠpiiliMiili! Suvelõpusimman 2020 Baaris Sodiaak, plakat. Märgi ennast tulijaks facebooki ürituse sündmuse lehel  sest ka Arnold Oksmaa on märkinud ennast tulijaks ja seltsis on alati segasem! Pileteid saab tellida facebooki sündmuse kirjeldust järgides. Hetkel on piletid eelmüügist 5€ hiljem tõuseb eelmüügi hind 7€ ning kohapeal on sissepääsu hinnaks 10€. Pidu on algusega 21:00 ning kestab kuni 03:00. Lisainfo facebookis Muusikastuudio lehel.

Marco Tasase uus Skandaalne lugu "Fallos" esilinastus Youtubes täna

Rõõmsamaks tehtud näitleja reageering "fallosele" Marco Tasane avalikustas täna oma Youtube kanalis uue loo nimega "Fallos" kus ta laulab ja kehastab ehtsat meest ja riistapuud. Videos teevad maskulliinsed mehed kõiksugu imetrikke ühe musta fallose imitatsiooniga. Kuulaja kommentaarid on oodatud!

Artist: Popstaar Raits

Popstaar Raits on lava kuningas. Küll üks värskemateist tegijatest muusika maastikus (alustas aastal 2018) kuid siiski üks skandaalseimatest! Pilt loost "Vaid raha eest" Popstaar Raitsi loomingut leiab peamiselt youtubes . Popstaar Raitsi saab tellida kirjutades e-kirja MTÜ M1Muusikale (vaata meie kontakte ) või võttes meiega ühendust facebookis. Raitsi repertuaaris on 1 block laiv esitlust e. 45 minutit mille hinnaks on teadaolevalt 50 EUR.

Dj Heiki uus lugu, nimevahetus ja kevadeks plaanitud uus HITT lugu, loe Dj Heiki telgitagusest! (täiendatud)

Kõigepealt, kes veel ei tea: Dj Heikil koostöös paljude teiste artistidega on peagi ilmumas Eret Kuuse poolt valmistatud muusikavideo. Teose "Miks lahkusid sa" treilerit saate silmata juba täna: Kevadeks on aga Dj Heikil plaanid tuua oma diskoteeki uus clubi tantsukas lugu mis saab kandma nime "Sex." Seoses uue loo sünniga vahetab välja Dj Heiki oma aliasartisti "Heiki." Uueks "Heiki" aliaseks saab " Dj Heiki " sellega seoses vahetavad nii youtubes kui ka soundcloudis nime ka järgmised teosed: Heiki - Kutsupoos Heiki - Muusika jumal Kõik eelnevalt nimetatud lood saavad kandma esitajanime "Dj Heiki." Projekt Heiki sümboliseerib Dj Heiki koostööd hiljuti tuntuks saanud artistiga Joonas Kolostov.  Lugu "Joonas Kolostov - Sex (feat. Dj Heiki)" on tänaseks juba valmis kuid ootab soojemaid ilmasid videvõtete jaoks. Lugu ise on jätk loole "Muusika jumal" ent hoopis teises võtmes. Nii nagu Joonas Kolostov selle k