Otse põhisisu juurde

Ravio Hint (Popstaar Raits): Minu lugu

Kindlasti on palju väga kirju minevikuga mehi siin meie keskis. Üks neist on kindlasti Raivo Hint!

Foto: Popstaar Raits - Karikakar

Raivo Hint, kui ma olin noor

Ma olen südinud Tartus ja oma lapsepõlve olen veetnud enamasti maakodus. Mul on peres ka vanem vend ja noorem õde, kellel on kõrgharidused. Ise olen majandusharidusega aga samas olen osalenud kartulivõtul, heinatöödel ja tegelenud ka loomadega. Ma olen hästi loomasõbralik. Mulle pole midagi kandikul ette toodud, mu vanemad on hästi tublid: ema oli lõpetanud keskkooli, isaga abiellunud ning pühandas oma lastele kõike kõige paremat ja head. Isa on siit ilmast lahkunud. Tema oli kaugsõidu autojuht. Lapsepõlves olin maakoolis kus olid hästi tugevad õpetajad. Armastasin keemiat ja inglise keelt. Inglisekeele eksam oli mul tugev neli! 

Koolis huvitasid mind spordialad: jalgpall ja korvpall. Harrastasin käia jooksmas Vooremäel kus sai ka talviti suusatamas käidud. Vooremäel on tänavugi ilusad ja valgustatud rajad nii jooksmiseks, rattaga sõiduks kui ka suusatamiseks. Koolis lõin kaasa ka näiteringis mida juhtis meie eesti keele õpetaja Evi Linno. Evi tegi meile mega-lahedaid etendusi kus osalesid peale minu ka erinevate vanuserühmade õpilased (viies kuni üheksas klass). Samuti istus mulle ka vene keel. Luuletused jäid mul alati hästi pähe ja ma arvan, et see laulupisik ongi minule külge jäänud juba maast ja madalast. Keskkooli jätkasin Tartus, pärast mida sai tehtud autojuhiload B- ja C-kategoorial.

Enne kõrgkooli astumist otsustasin käia ära ka sõjaväes. Pärast seda kui sõjavägi oli läbitud läksin ülikooli ettevalmistus kursustele, et minna edasi Tallinnasse majandusosakonda juristikat ja õigusteadust õppima. See oli väga huvitav kursus. Õppimise käigus hakkasin ka tööd tegema, nimelt kutsuti mind Tartusse üheksanda klassi puidutööringi juhendajaks. Pärast seda olin põhi- ja keskkooli huvijuht. Samas olin ka poiste metalli- ja tehnoloogiaõpetuse õpetaja.

Olen korraldanud ka Noorkotkaste ja Skautide liikumist, saanud teiste riikide noorte juhtidega (sh. Soome, Rootsi, Taani) väljaõpet laagrite korraldamise ja juhtimise alal. Olen tegelenud ka välisnoortega- õppinud ka rahvusvahelist noorsootööd ja projektijuhtimist, mille kohta oman ka tunnistust.

Hiljem võtsin käsile klassijuhtimise viiendast kuni üheksanda klassini, millele lisandus ka kaheksanda kuni üheksanda klassi kodaniku- ja ühiskonnaõpetus. Pärast seda olin keskkooli üheteistkümnenda ja kaheteistkümnenda klassi õpetaja majandus-juristika alal.

Ma olin saavutanud õpetaja töös kõik- olin kaheksa aastat olnud õpetaja ning selle aja sees jõudsin olla põhikooli õpetajast kuni keskkooli õpetajani välja. Pärast õpetajatööd kandideerisin Eesti Kaitsejõududesse: sõdurikodu juhatajaks (kultuurjuht ajateenijatele). Seda olin ma õppinud kahel koolitusel kus õppisin kultuurikorraldust ja projektijuhtimist Tartu Rahva Ülikoolis, Petseri tänavas, kus ma sain ka kutsetunnistused nimetatud valdkondades.

Minu ülesanne kaitseväes oli tegeleda paarisaja ajateenijaga. Minu tööülesandeks oli sisustada ajateenijate vaba aega (samuti ohvitseride) ja korraldada teabepäevi. Seejärel tegin koostööd Tartu Linnavalitsusega, Õpilasomavalitsuste ja Tartu koolidega. Külalistena käisid mul väga erinevatel elualadel töötavad inimesi.

Milline oli kõige meeldejäävam hetk teie põhikoolitöö jooksul?

Ma arvan, et meeldejäävaim hetk oli meie klass ja kambavaim kus meil olid väga ägedad õpsid. Me käisime igal pool, me jõudsime igale poole. Ennast sai täiendatud ka Tallinna Pedagoogika Ülikoolis.

Kindlasti oli ka palju üritusi ja koolitraditsioone, mis meelde jäid. Sh. ka ilusad klassiõhtud ja sünnipäevad, mis kõik meelde on jäänud.

Eesti Kaitseväes töötades tulid sinu ellu suured muutused, millest nad tingitud olid?

Kuna minu ametikoht läks ära Tapale, siis mina jäin ikkagi (kuna minu kodu on Tartus) Tartusse. Siin ma omandasin Tartu Kutsehariduskeskuses müüja ja müügijuhi ala. Mõnda aega töötasin müüjana. Pärast seda alustasin oma karjääri pulmaisana, õhtujuhina, korraldasin poismeeste ja tüdrukute pidusid, laste- ja noorteüritusi, sünnipäevi ning täiskasvanute suvepäevi ja erapidusid.

Kuidas oled leidnud oma tee muusikani?

Laulnud olen juba maast ja madalast ning jätkasin Tartu Noorte Meeste Kooris dirigent Kalev Lindali käe all. Sain temalt ka väga hea hääleseade kogemuse. Kuna koor läks laiali siis suundusin edasi Tartu Rahva Ülikooli segakoori kus oli dirigendiks Lauri Breede.

Olen käinud esinemas: Tallinna Tantsu- ja Laulupeol, Tartu Ülikooli aulas Meestelaulu päeval, Pärnu Kontsertmajas; Vanemuise Kontsertmajas nii ava- kui lõpuaktustel ja seoses meestelaulupäevadega on olnud erinevad esinemisi. Käisime ka lasteaedades esinemistel ja veel väga palju erinevaid esinemisi (vanadekodud jne). 

Ning siis tuligi ootamatus Raitsi elus! Täiesti uus suund Raitsi elule: resižöör Eret Kuusk tegi mulle ettepaneku osaleda Dokumentaalfilmis "Tabamata Ime" kohe pärast mida hakkasid saabuma ka esimesed lava-pakkumised ja sündiski esimene mega-hitt-lugu koos Sikiga "Nii kallis." Pärast seda olin valmis iseseisvaks solokarjääriks. Tuli ettepanekuid osaleda videodes, millest võtsin ka meelsasti osa. Edasipidi minu murrang toimus alles siis, kui mul oli koos paarkümmend lugu. Ilmus esimene album "Oma elu," pärast mida järgnesid ka muusikale tipp-muusikavideod: Suvi rannas ja Karikakar. Kaasnes väga palju esinemisi üle Eesti sh. Tallinn ja Saaremaa (nii avalikud- kui ka erapeod). Esinesime kõigile!

Mille üle oled elus kõige rohkem rõõmu tundnud?

Koolinoortest, noortest ja kõigist täiskasvanutest, kes on minu üle rõõmu tundnud, minu juurde tulnud ja alati midagi ilusat ja head öelnud. 

Olen olnud kaks korda abielus ja mul on esimesest abielust ka armas poeg.

Lõpetuseks

On ka neid, kes ei tunne sellest heast rõõmu aga soovin, et ärge kommenteerige ega halvustage inimest kui te teda absoluutselt ei tea ega tunne.

Kõik mis mu elus on tulnud, on tulnud teadlikult ja kõik, mis on ettevõetud on teoks ka saanud või saamas. Tähtis on alati uskuda iseendasse ja jääda selleks, kes sa oled.

Kindlasti ma tahan tänada avalikkust, pressi, kindlasti ajakirjanikke ja kõiki kes on minu teele päikest toonud.

Aitäh Teile, et olete olemas!

Kommentaarid

M1Muusika enim loetud postitused

VIDEO: Tartus, Karete konsumi juures peeti kinni noor sõidukijuht kelle sõiduk pukseeriti!

Politsei toimetab kinnipeetuga Täna, kella kahe paiku Tartus, peeti Karete konsumi juures kinni noor sõidukijuht kelle sõiduk pukseeriti ja kodanik ise toimetati politsei autos minema. Video sündmuskohalt: Pealtnägijate sõnul oli kinnipeetu üritanud esialgu põgeneda, hiljem kahtlustati narkojoovet. Pealtnägija kommentaar: Õudne! UUENDUS: 30. märts, 2020 on täispikk lugu ka postimehes saadaval:  https://tv.postimees.ee/6937131/reporter-politsei-eest-jooksu-pannud-roolijoodik-kurtis-et-vanglas-on-vaga-raske-ja-paha Ootame lugeja kommentaare, kommenteerida saate artikli all:

POMMUUDIS: Muusikud hoiavad hinge kinni kuni viiruse hullus üle läheb!

Muusikud hoiavad hinge kinni kuni pandeemia üle saab. Muusikutel on teadagi raske aeg, sest suur osa nende leivast on pandeemia tõttu kõrvale jäänud. Sellisel raskel ajal tuleb hinge kinni hoida, et hästi läheks! Hinge tuleb kinni hoida mis võtab ka peast kinni hoidma sest olukord on tõesliselt kehva. Muusikud vajavad abi ja toetusi, sest kaua nad enam õhku kinni hoida ei suuda. Olen juba pea kaks kuud hinge kinni hoidnud.  - kurdab üks muusikutest. Sedasi jätkata on riskimäng ja seda teavad kõik, mitte ainult muusikud. Teisest küljest räägib üks muusikutest kuidas nägu läheb juba vaikselt krampi ja seda, et näos on ka nina tunneb ainult käega katsudes. Mõne jaoks on hinge kinn hoidmine kujunenud juba tavaliseks asjaks. Dj Heiki sõnul on lood juba ammu sellised: Jah, et mis siin salata olen pidanud juba pool oma elust hinge kinni hoidma. Teiste jaoks on aga see täiesti uus situatsioon. Arnold Oksmaa, pole varem pidanud sedasi hinge kinni hoidma, küll ei lange

POMM PIDU SODIAAGIS | Kuum Suvelõpusimman 2020 toob lavadele metsiku koosluse!

Tänavu 4. septembril korraldatakse Tartus, Baaris Sodiaak suur Suvelõpusimman, kuhu tulevad kokku kõik kurikuulsad Baari Sodiaak showmehed ! Kutsutud on ka ansambel ŠpiiliMiili! Suvelõpusimman 2020 Baaris Sodiaak, plakat. Märgi ennast tulijaks facebooki ürituse sündmuse lehel  sest ka Arnold Oksmaa on märkinud ennast tulijaks ja seltsis on alati segasem! Pileteid saab tellida facebooki sündmuse kirjeldust järgides. Hetkel on piletid eelmüügist 5€ hiljem tõuseb eelmüügi hind 7€ ning kohapeal on sissepääsu hinnaks 10€. Pidu on algusega 21:00 ning kestab kuni 03:00. Lisainfo facebookis Muusikastuudio lehel.

Marco Tasase uus Skandaalne lugu "Fallos" esilinastus Youtubes täna

Rõõmsamaks tehtud näitleja reageering "fallosele" Marco Tasane avalikustas täna oma Youtube kanalis uue loo nimega "Fallos" kus ta laulab ja kehastab ehtsat meest ja riistapuud. Videos teevad maskulliinsed mehed kõiksugu imetrikke ühe musta fallose imitatsiooniga. Kuulaja kommentaarid on oodatud!

Artist: Popstaar Raits

Popstaar Raits on lava kuningas. Küll üks värskemateist tegijatest muusika maastikus (alustas aastal 2018) kuid siiski üks skandaalseimatest! Pilt loost "Vaid raha eest" Popstaar Raitsi loomingut leiab peamiselt youtubes . Popstaar Raitsi saab tellida kirjutades e-kirja MTÜ M1Muusikale (vaata meie kontakte ) või võttes meiega ühendust facebookis. Raitsi repertuaaris on 1 block laiv esitlust e. 45 minutit mille hinnaks on teadaolevalt 50 EUR.

Dj Heiki uus lugu, nimevahetus ja kevadeks plaanitud uus HITT lugu, loe Dj Heiki telgitagusest! (täiendatud)

Kõigepealt, kes veel ei tea: Dj Heikil koostöös paljude teiste artistidega on peagi ilmumas Eret Kuuse poolt valmistatud muusikavideo. Teose "Miks lahkusid sa" treilerit saate silmata juba täna: Kevadeks on aga Dj Heikil plaanid tuua oma diskoteeki uus clubi tantsukas lugu mis saab kandma nime "Sex." Seoses uue loo sünniga vahetab välja Dj Heiki oma aliasartisti "Heiki." Uueks "Heiki" aliaseks saab " Dj Heiki " sellega seoses vahetavad nii youtubes kui ka soundcloudis nime ka järgmised teosed: Heiki - Kutsupoos Heiki - Muusika jumal Kõik eelnevalt nimetatud lood saavad kandma esitajanime "Dj Heiki." Projekt Heiki sümboliseerib Dj Heiki koostööd hiljuti tuntuks saanud artistiga Joonas Kolostov.  Lugu "Joonas Kolostov - Sex (feat. Dj Heiki)" on tänaseks juba valmis kuid ootab soojemaid ilmasid videvõtete jaoks. Lugu ise on jätk loole "Muusika jumal" ent hoopis teises võtmes. Nii nagu Joonas Kolostov selle k